Uważaj palenie szkodzi! :)Lubisz puścić dymka? 🚬
To zapewne znasz doskonale napis “palenie poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu”.
Dzisiejszą relacją z naprawy chcemy pokazać wam iż dokładnie ten sam tekst tyczy się sprzętów IT

Omawiany pacjent to dell, trafił do nas z powodu przegrzewania się układu chłodzenia pomimo konserwacji niecały rok temu
Sprzęt przebywa w otoczeniu osoby palącej. Główny użytkownik jest osobą nie palącą więc można tutaj mówić iż jego sprzęt jest biernym palaczem.
Jak widać już po podniesieniu samej klawiatury wszytko jest pięknie wyklejone i zakurzone. Układ chłodzenia w 90% nie drożny stąd sprzęt osiągał wysokie temperatury.
Dym papierosowy dzięki wentylatorowi szybko wnika w głąb obudowy. Wentylator jak i sam radiator zostaje szybko obklejony substancjami smolistymi / kleistymi które skutecznie zatrzymują kurz wewnątrz żeberek radiatora jak i wentylatora.
Po pewnym czasie robi nam się bardzo duży nalot który skutecznie zmniejsza przepływ powietrza przez radiator dzięki czemu jego skuteczność spada doprowadzając do przegrzewania się sprzętu.

Znacie kogoś kto dużo 🚬 przy swoich sprzętach IT? Dajcie im znać niech zobaczą jak źle może wyglądać ich sprzęt! A może sami tak robicie?

Wszystkich palących jak i nie palących zapraszamy do wykonania konserwacji układu chłodzenia w naszym serwisie

 

📌 podając hasło “facebook” podczas przyjęcia sprzętu uzyskacie 25% rabatu na konserwacje układu chłodzenia, promocja ważna do 21.06.2019 włącznie